ana sayfa > İshal Tedavisi > İshali Ne Keser

İshali Ne Keser

Ekim 6, 2010

İshal vakası her bireyin geçirebileceği enfeksiyonel bir hastalıktır.Vakaya yakalanan kişiler evde alacağı birkaç tedbirle ishalden kurtulma şansına sahip olabilirler.Çoğu ishal evde tedavi edilebilecek düzeyde olup,evde tedavisi olmayan ishal çeşitleride mevcuttur.İshaltedavisi.com olarak ishal vakasına yakalanmış kişilere ishali nasıl keseceklerine dair bir makale hazırladık.Aşağıdaki önerilerden herhangi birini uygulayarak ishali kesebilirsiniz
* Böğürtlen ishale iyi gelir.

* Misk otu kötü kaynatılarak içildiğinde ishali önler.

* Ahududu yaprakları ishal kesicidir.

* Arpa’nın suda kaynatılarak elde edilen sıvısı ishali önler. Böbrek ve safrakesesi taşlarının sebebiyet verdiği ağrılara, karaciğer ve dalak hastalıklarına, bronşit ve nezleye, cilt hastalıklarına, kansızlığa, raşitizm hastalığına iyi gelir. Kemik kireçlenmesini önlemesi en önemli özelliğidir.

* Bademyağı başlı başına bir ilaçtır. Yumuşatıcı etkisi olduğundan küçük çocukların kabızlığını gidermek için bir kahve kaşığı kullanılırsa iyi sonuç alınır. Hem iç organlar için hem de cilt için çok yararlıdır. Yaralara sürüldüğünde acıyı dindirir.

* Gül yaprakları çay gibi kaynatılıp içilirse rahatlık verici ve ishal gidericidir.

* Mürver ağacı çiçeklerinden yapılan çay içilince, zatürree başlangıcı, nefes yolu hastalıkları, nezle, grip, öksürüğe iyi gelir.

* Kestane ağacının yaprakları kaynatılıp, içilirse ishali önler.

* Koyu çay, şeftali ishali önler.

* Havuç, limon, nar ise ishale iyi gelir. Bir miktar kurutulmuş adaçayı 1 litre suda kaynatılırak içildiğinde ishale iyi gelir.

* Kızılcık’ın en etkin olduğu rahatsızlık ishaldir. Kabızlık yapar.

* Labada ishal kesicidir. Bağırsaklara dolgunluk hissi veren iyi bir besindir.

* Muz kabızlığa çok iyi gelir.

* Yabani armut (ahlat) pişirilerek yendiğinde ishali önler.

* Pirincin tutucu etkisinden ötürü ishal kesici özelliği fazladır.

İshaltedavisi.com olarak ishalden kurtulmak için doğal ve organik yiyecekleri tüketmenizi öneririz.Ayrıca ishalden korunmak için sitemizdeki makalelerden yararlanabiirsiniz

  1. şimdilik yorum yok.